Cegły są wytwarzane przy użyciu różnych technik produkcyjnych, które dają różnorodne efekty estetyczne i użytkowe. Architekci dokonują wyboru spośród różnych rodzajów cegieł, kierując się potrzebami i wymaganiami poszczególnych projektów budowlanych i koncepcji architektonicznych.
Co jednak, jeśli powiemy Ci, że istnieje wszechstronna cegła, która pasuje do każdego projektu? Dobrze przeczytałeś.
Cegły typu Waterstruck oferują szlachetną estetykę cegły elewacyjnej, a jednocześnie korzystają z najnowszych osiągnięć technicznych. Dlatego niezależnie od tego, czy realizujesz kameralny lub śmiały, nowoczesny czy tradycyjny projekt, cegły waterstruck są idealne do niemal każdego projektu.
Po lekturze tego artykułu będziesz miał jasną wiedzę na temat cegieł typu waterstruck. Między innymi jak powstają cegły z fakturą wodną, kiedy architekci mogą stosować takie cegły i gdzie można otrzymać bezpłatne próbki najwyższej klasy cegieł z fakturą wodną.
Co to są cegły wytłaczane wodą?
Cegły Waterstruck mają charakterystyczną miękką fakturę, która nawiązuje do stylu cegieł elewacyjnych, ale wykorzystuje najnowszą technologię produkcji cegieł, która zwiększa ich wydajność.
Cegły Waterstruck od Randers Tegl zdobywają coraz większą popularność. Ich charakterystyczna struktura daje im wyjątkowe możliwości dopasowania się, pozwalając na projektowanie wspaniałych konstrukcji zarówno w stylu nowoczesnym, jak i klasycznym, w projektach od kompleksów domów po duże projekty komercyjne.
Artklinkier dysponuje największą w swojej klasie ofertą cegieł strukturyzowanych wodą, w szerokiej gamie kolorów, faktur i rozmiarów, pasujących do każdego projektu. Jako wyłączny dystrybutor w Polsce duńskiej manufaktury Randers może zaoferować szeroki wybór wyjątkowych cegieł powstających z wykorzystaniem najbardziej szlachetnych złóż gliny w Europie.
Rodzaje cegieł wytłaczanych wodą (kolory, tekstury i rozmiary)
Powierzchnia cegieł Waterstruck nie jest gładka, ale ma subtelną chropowatość.
Nasze kolekcje cegieł Waterstruck są dostępne w kolorach: czarnym, brązowym, beżowymi, żółtym, czerwonym, szarym i wielu innych.
Standardowy format cegieł Waterstruck DNF to 228 x 108 x 54 mm. Jeśli jednak zależy Ci na wyrazistym wzornictwie, nasza liniowa kolekcja cegieł Ultima jest dwukrotnie dłuższa niż norma światowa.
Jak powstają cegły Waterstruck?
Proces produkcji cegieł Waterstruck nadaje im charakterystyczną estetykę.
Po pierwsze, musimy przyjrzeć się właściwościom gliny. To właśnie bioróżnorodność gleby ma zasadniczy wpływ na wygląd cegły.
Ponadto każda cegła Waterstruck ma niepowtarzalną fakturę, ponieważ w procesie formowania i rozformowywania wykorzystuje się wodę.
W przeciwieństwie do cegieł produkowanych metodą standardowego formowania, mokra glina jest wciskana do form z użyciem wody, aby zapobiec jej przywieraniu. Następnie nadmiar gliny jest usuwany z powierzchni form, stąd nazwa. Podobnie jak w przypadku wszystkich innych procesów produkcji cegieł, ostatnim etapem jest ich suszenie i wypalanie.
Ta technika produkcji cegieł nadaje im naturalną fakturę i wspaniałe rustykalne wykończenie, którego nie da się uzyskać w żadnym innym procesie produkcji cegieł.
Co przemawia za wyborem cegieł Waterstruck przez architektów?
Dzięki unikalnemu wzornictwu cegły Randers Tegl nadają budynkom osobowość. Ponadto szeroka gama naszych kolorów, rozmiarów i faktur pozwala na dostosowanie ich do indywidualnych wymogów architekta, pomagając mu uzyskać pożądany wygląd i styl. W rezultacie uzyskano kolekcję cegieł o wysokiej jakości i wyrafinowanym wyglądzie.
Cechy charakterystyczne cegieł Rander Tegl zapewniają architektom wszechstronny materiał budowlany, który pomaga osiągnąć pożądany charakter każdego projektu.
Twój projekt będzie się wyróżniał, niezależnie od tego, czy jest to projekt śmiały czy koncepcyjny, tradycyjny czy nowoczesny.