Przejdź do treści
ekonomiczne cegły

ZRÓWNOWAŻONE BUDOWNICTWO ROZWIAZANIEM DLA OCHRONY KLIMATU

Wymagania dla wszystkich nowych konstrukcji będą wkrótce certyfikowane pod kątem klimatu. Wybór materiałów stanie się wtedy jeszcze ważniejszy, jeśli Państwa budynek ma osiągnąć wynik ekonomiczny i ekologiczny.

Cała produkcja materiałów budowlanych powoduje emisję CO2, która ma wpływ na środowisko naturalne. Cegły i dachówki nie są tu wyjątkiem. To, co sprawia, że cegły i dachówki wygrywają z ekologicznego i ekonomicznego punktu widzenia, to ich wyjątkowo długa żywotność i minimalne potrzeby w zakresie konserwacji. Duński Instytut Technologiczny szacuje, że łączna cena za metr kwadratowy nowej konstrukcji z cegieł i dachówek jest znacznie niższa niż innych materiałów ze względu na ich niskie koszty utrzymania. Dlatego też cegły i dachówki w miarę upływu czasu zwracają się coraz bardziej. To samo odnosi się do wpływu, jaki cegły i dachówki mają na środowisko naturalne. Początkowe emisje CO2 powstające przy produkcji cegieł i dachówek są kompensowane przez długi okres eksploatacji budynku.

Budynki zbudowane z cegieł i dachówek mają zazwyczaj długą żywotność i trwałą wartość, nie tylko ze względu na ich nieodłączne właściwości, ale również dlatego, że materiały te są ponadczasowe i stanowią klasyczne, solidne rozwiązanie. Wyglądają pięknie – nawet po wielu latach. Ludzie chcą mieszkać w tych budynkach i utrzymywać je przez pokolenia.